Adžamal a transplantácie očných rohoviek v Afganistane? Takto BERKAT pred rokmi začal: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
Chcem pomôcť

Číslo účtu BERKAT POMÁHA:

SK1783300000002000175774

Darovať teraz online - darujme.sk Výzva na portály ĽudiaĽuďom

Ako sme pomohli Omamy

Omamy bojujú proti začarovanému kruhy chudoby

Ak sa narodíte do začarovaného kruhu chudoby, veľmi pravdepodobne v ňom zostanete po celý život. Cesta von je možná iba vtedy, ak zasiahneme včas. Omamy sme podporili sumou 1000 € a téme sa budeme ďalej venovať.

Vedeli ste, že...?

100% vášho daru pomáha

100% vášho daru pomáha

sprievodca projektom
Legenda o Berkate Začalo to Adžamalom Berkat na Slovensku Hlavné ciele a zásady Afganistan Rohovková slepota Komu pomáhame Len jedno oko Ako sme pomohli Ako pomôcť
Novinky

Výzva „počítače pre lepšiu budúcnosť“ úspešná

BERKAT  •  16. jún 2020

Výzva počítače pre lepšiu budúcnosť úspešná
Dobrá vec sa podarila: vďaka výzve na portáli Ľudia ľuďom sa podarilo vyzbierať 3 252 € vďaka ktorým zaobstaráme počítačové vybavenie pre šesť rodín so školopovinnými deťmi v centre Oáza pána farára Gombitu, aby sa mohli plnohodnotne zúčastniť vyučovacieho procesu v súčasnosti aj v budúcnosti.
Oáza na okraji Košíc je najväčšie zariadenie svojho druhu na východe, kde sa farár Peter Gombita s neveľkým tímom kolegov stará o 300 ľudí, ktorí prišli o domov. Medzi jeho klientmi je aj „našich“ šesť rodín so školopovinnými deťmi. Pán farár Gombita pre nich zabezpečil podmienky na bývanie aj pripojenie cez WiFi. Obrovskou pomocou pre tieto deti a ich rodiny bude zaobstaranie počítačov tak, aby sa mohli plnohodnotne zúčastniť vyučovacieho procesu v súčasnosti (zvlášť počas koronavírusu) aj v budúcnosti.

Výzva počítače pre lepšiu budúcnosť úspešná
Prečítajte si celú reportáž Andreja Bána na DenníkuN (článok odomknutý): Kňaz, ktorý sa stará o tristo ľudí bez domova v Košiciach: Občas si vravím, že Boh si z nás robí žarty

Viac detailov ešte pripravíme. Aktuálne prezradíme aspoň to, že z vyzbieraných prostriedkov sa podarilo zabezpečiť 6 kompletne vybavených počítačov pre spomínané rodiny a notebook s mutlfunkčným zariadením pre sociálnu pracovníčku pani Evu, ktorá podporuje tieto rodiny vo vzdelávaní. Pre ilustráciu: počas koronavíru im školské projekty pracne preposielala cez mobily.

Ďakujeme všetkým anonymným aj neanonymným darcom, vážime si vašu pomoc! Vzájomná ľudská solidarita je neustále potrebná. Sme radi, že sa nám spoločne podarilo naplniť záverečné slová z reportáže Andreja Bána, ktorý pomoc inicioval: „Keď sa mám lepšie ako druhí, mal by som čosi dať. A s týmto sa neviem vysporiadať,“ dodáva kňaz Peter Gombita.