Adžamal a transplantácie očných rohoviek v Afganistane? Takto BERKAT pred rokmi začal: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
Chcem pomôcť

Číslo účtu BERKAT POMÁHA:

SK1783300000002000175774

Darovať teraz online - darujme.sk Výzva na portály ĽudiaĽuďom

Ako sme pomohli Omamy

Omamy bojujú proti začarovanému kruhy chudoby

Ak sa narodíte do začarovaného kruhu chudoby, veľmi pravdepodobne v ňom zostanete po celý život. Cesta von je možná iba vtedy, ak zasiahneme včas. Omamy sme podporili sumou 1000 € a téme sa budeme ďalej venovať.

Vedeli ste, že...?

100% vášho daru pomáha

100% vášho daru pomáha

sprievodca projektom
Legenda o Berkate Začalo to Adžamalom Berkat na Slovensku Hlavné ciele a zásady Afganistan Rohovková slepota Komu pomáhame Len jedno oko Ako sme pomohli Ako pomôcť
Novinky

Jurta pre deti v utečeneckom tábore Moria

BERKAT  •  24. február 2020

Jurta pre deti v utečeneckom tábore Moria
Na gréckom ostrove Lesbos žijú tisíce utečencov v katastrofálnych podmienkach. Smutnú realitu popisuje lekárka - dobrovoľníčka - Hana Pospíšilová v rozhovore pre DVTV: „Je to humanitární krize, lidé jsou unavení a mají psychické problémy, žijí v odpadcích. Je tam 30 sprch pro 19 tisíc lidí, musí tam propuknout epidemie.“

Jurta pre deti v utečeneckom tábore Moria
Stačí si zadať do Google heslo „Moria Lesbos“ a vyskočí na vás pokrytie médiami z celého sveta. Aj toto je vyspelá Európa v 21. storočí. Situácia je o to šokujúcejšia, že do Grécka prúdia obrovské prostriedky z Európskej únie. Mnohí ľudia sú na Lesbose uväznení mesiace a roky doslovne v neľudských podmienkach. A riešenie je v nedohľadne.

Jurta pre deti v utečeneckom tábore Moria
Je to konkrétna potreba pomoci, ktorej sa plánujeme venovať dlhodobo. Aktuálne sme sa pridali k pomoci českej organizácie Obrázky NA ÚTĚKU sumou 28 000 Kč (približne 1100 €) na kúpu jurty, ktorá poskytne strechu nad hlavou 40 deťom v preplnenom utečeneckom tábore Moria.



Darujte 2% z daní a 100% pomôže - aj v Morii!